Groep 7 en 8

Je laatste jaar in groep 8

In groep 8 heb je nog één of twee juffen of meesters en zit je de hele dag in één lokaal (behalve bij gym dan). Volgend jaar gaat dat allemaal nét even anders.

We hopen dat de open dag dit jaar doorgaat op woensdag 26 januari 2022. De informatieavond van het afgelopen schooljaar is op deze pagina terug te kijken. Ook staan hier de tijdens de informatieavond meest gestelde vragen én de antwoorden daarop.

Je eerste jaar op het Christelijk Lyceum

In de brugklas heb je vaak voor elk vak een andere docent en moet je na de les van lokaal wisselen. Gelukkig zijn er aan het begin van het schooljaar introductiedagen zodat je je klasgenoten en de school een stuk beter leert kennen.

Wil je weten welke opleidingen je kunt volgen op het Christelijk Lyceum of hoe een typische dag op het CL eruit ziet? Kijk dan in onze voorlichtingskrant.

Laptops en NDG

Op het Christelijk Lyceum moet elke leerling een laptop aanschaffen. De vaardigheden voor het omgaan met de laptop leer je bij het vak NDG (Natuurwetenschappen en Digitale Geletterdheid). Deze vaardigheden kun je dan ook bij de andere vakken weer gebruiken.

Misschien heb je al een laptop, maar als je die nog niet hebt zijn er twee mogelijkheden:

 1. Je koopt de laptop zelf
 2. Je koopt of huurt de laptop via The Rent Company

Als je zelf een laptop aanschaft raden wij ten zeerste aan dat die laptop aan de volgende eisen voldoet:

 • Besturingssysteem: Windows 10
 • Processor: Intel i3 of AMD Ryzen 5
 • Werkgeheugen: minimaal 4GB
 • Opslag: minimaal 128GB (SSD)
 • Schermgrootte: 13,3 inch (alternatief: 11,6 inch)

Kom jij ook?

 • 4
  okt

  POVO-avond 1

 • 5
  okt

  POVO-avond 2

 • 6
  okt

  Inschrijven DOE-middag

 • 3
  nov

  DOE-middagen (3, 10, 17 en 24 november)

 • 26
  jan

  Open Dag

 • 7
  feb

  Informatieavond

Veel gestelde vragen

Wat staat je allemaal te wachten als je je aanmeldt op het Christelijk Lyceum?

We hebben het voor je op een rijtje gezet!

Vergeet trouwens niet om je vóór 1 maart aan te melden bij onze school!
Laat je ouders/verzorgers dit voor je invullen en breng het bij ons langs of verstuur het naar het volgende adres:

Christelijk Lyceum
Postbus 2939
7301 EH Apeldoorn

Zelf downloaden
Geen aanmeldingsformulier ontvangen?

Print hem uit, laat hem invullen door je ouders/verzorgers en stuur hem op naar ons!

Toelating
Als jij je voor 1 maart hebt aangemeld krijg je in april te horen of je bent toegelaten op het Christelijk Lyceum

Welke klas?
Begin juni hoor je op de kennismakingsdagen in welke klas je zit.

Kennismakingsmiddag
Op 8 juni 2022 kom jij samen met je klasgenoten en alle andere nieuwe brugklasleerlingen op school om kennis te maken met elkaar en je mentor.

Introductiedagen
In het begin van het schooljaar ga je allemaal leuke activiteiten doen om elkaar nog beter te leren kennen.

Herfstvakantie
In de herfstvakantie kun je even tot rust komen na een drukke eerste periode!

December
Eerst sinterklaas vieren en halverwege december krijg je dan je eerste rapport!

Wat zijn de lestijden van het Christelijk Lyceum?

Het Christelijk Lyceum heeft twee locaties met elk een eigen rooster. In Magister staan altijd de juiste tijden bij de lessen.
De lestijden zijn te vinden in onze schoolgids!

 

In welke mate wordt er digitaal lesgegeven?

Onze brugklassen werken met BYOD (Bring Your Own Device,). Je werkt daarbij vanaf je eigen laptop of je kunt er een lenen via school. We werken op het Christelijk Lyceum ongeveer 50% met boeken en 50% met de laptop. Ook krijg je het vak NDG (Natuur en Digitale Geletterdheid).

Hoe houden wij contact met ouders/verzorgers?

Na het eerste en tweede rapport is er voor je ouders gelegenheid om met je docenten te spreken. Wanneer je ouders tussendoor een van je docenten willen spreken of hen iets willen vragen, kunnen ze altijd naar school bellen. De kans bestaat wel dat de docent aan het lesgeven is. Het berichtje van je ouders wordt dan aan hem of haar doorgegeven en de desbetreffende docent neemt zelf contact met hen op.

Hoe kan ik in contact komen met school of docenten?

Wil je meer weten over het Christelijk Lyceum tijdens een persoonlijk gesprek? Neem dan contact met ons op!

Contactgegevens

[email protected]
T 055 35 75 200

Postadres
Postbus 2939
7301 EH Apeldoorn

Wij helpen je graag verder

Wij helpen je graag verder

Bezoekadres

Postadres

Jachtlaan 108Postbus 2939
7313 EC Apeldoorn7301 EH Apeldoorn
Jachtlaan 108Postbus 2939
[email protected]
055 – 357 52 00

 

Meer informatie

The Rent Company
The Rent Company

The Rent Company

Het Christelijk Lyceum heeft een overeenkomst met The Rent Company. Hierdoor kunnen leerlingen van het Christelijk Lyceum een goede, robuuste laptop met een goede gerantieregeling kopen óf huren bij The Rent Company. Er zullen een aantal verschillende laptops aangeboden worden. De aangemelde leerlingen ontvangen nog nadere informatie over het aanbod voor komend schooljaar.

Hoe werkt The Rent Company?
Anglia
Anglia

Anglia

Op het Christelijk Lyceum kun je vanaf de brugklas tot aan je examenjaar deelnemen aan Anglia. Je kunt op je eigen niveau een certificaat halen dat internationale betekenis heeft. Anglia biedt wereldwijd op veertien verschillende niveaus examens Engels aan. Je wordt tijdens de Anglia-lessen grondig voorbereid op je examen.

Extra begeleiding nodig?
Extra begeleiding nodig?

Extra begeleiding nodig?

Als leerling kun je misschien met een probleem of vraagstuk te maken krijgen waar je misschien niet meteen een oplossing voor weet. Op het Christelijk Lyceum werken we daarom met een leerlingbegeleidingssysteem. Lees er meer over in onze schoolgids.

Ondersteuning & begeleiding

Je kunt jezelf zijn!